თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 6 პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის, ვაკე-საბურთალოს, ძველი თბილისისა და ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 6 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალების, ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების, გასაღების მომზადებისა და მცდელობის ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1996 წელს დაბადებული მ.კ., უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 2007 წელს დაბადებული კ.რ. , 1990 წელს დაბადებული მ.ბ., წარსულში ნასამართლევები: 1984 წელს დაბადებული ზ.ა., 1995 წელს დაბადებული ლ.ნ. და 1994 წელს დაბადებული გ.კ.
“პოლიციამ ნარკოტიკების უკანონოდ გასაღების ბრალდებით დაკავებული პირებისგან, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელა ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს ნარკოტიკული საშუალებები „ჰეროინი“, „მეთადონი“, “მეფედრონი“, „ბუპრენორფინი” , „ალფა-პვპ“, და „მარიხუანა“ . პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად, ამოღებულია უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკი.
ერთ-ერთი ბრალდებულის გ.კ. – ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ამოღებულია, სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული – 15 515 ევრო, 15 500 აშშ დოლარი და 6550 ლარი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19- 260-ე, 18-260-ე, 273-ე პრიმა, 19- 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს”, – აცხადებენ შსს-ში.

Six arrested for drug offenses in Tbilisi following police raids
Six individuals, including foreign nationals and previously convicted offenders, have been arrested in Tbilisi on charges related to drug trafficking, Georgia’s Ministry of Internal Affairs announced.
The arrests were carried out by the main divisions of the Tbilisi Police Department in Gldani-Nadzaladevi, Vake-Saburtalo, Old Tbilisi, and Isani-Samgori districts. The detentions followed a series of operational and investigative actions.
The suspects include a Georgian citizen born in 1996, and foreign nationals born in 2007 and 1990. Also detained were previously convicted individuals born in 1984, 1995, and 1994.
The detainees are accused of illegally purchasing, possessing, preparing to sell, and attempting to sell various types of narcotics, including marijuana, heroin, methadone, mephedrone, buprenorphine, and alpha-PVP. Some were apprehended after undercover police operations involving controlled drug purchases, which were audio-visually recorded.
During searches of the suspects’ residences and locations they indicated, police seized large and particularly large quantities of illegal drugs. In one case, from the apartment of suspect G.K., officers recovered cash allegedly obtained from drug sales—€15,515, $15,500, and ₾6,550.
The crimes are punishable by up to 20 years or life imprisonment under multiple articles of Georgia’s Criminal Code.