თინა ბოკუჩავა - 17 წლის შემდეგ პირველად აშშ არ შეუერთდა საქართველოს მხარდამჭერ განცხადებას გაეროში, ივანიშვილის რუსულმა რეჟიმმა ქვეყანა მეგობრების გარეშე დატოვა
“2008 წლის ომიდან 17 წლის შემდეგ პირველად აშშ არ შეუერთდა საქართველოს მხარდამჭერ განცხადებას გაეროში, ივანიშვილის რუსულმა რეჟიმმა ქვეყანა მეგობრების გარეშე დატოვა და რუსეთისა და მისი მოკავშირეების გავლენის ქვეშ მოაქცია“, - წერს “ნაციონალური მოძრაობის” თავმჯდომარე თინა ბოკუჩავა სოციალურ ქსელში.
“საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, როგორც უწყება, ოფიციალურად აღარ არსებობს.
გუშინ გაეროს უსაფრთხოების საბჭოზე 2008 წლის ომის დახურული განხილვის შემდეგ გაკეთებულ განცხადებას, პირველად 17 წლის მანძილზე, ამერიკის შეერთებული შტატები არ შეუერთდა. ეს არ არის ქართული დიპლომატიის კრახი, ესაა დასტური იმისა, რომ ქართული დიპლომატია მკვდარია.
იმდენად გადაიმტერა ივანიშვილის რეჟიმმა ამერიკის შეერთებული შტატები, რომ ჩვენი მთავარი სტრატეგიული პარტნიორი, რომლის ღია მხარდაჭერამ 2008 წელს, ქართული ჯარის გმირობასთან ერთად, შეაჩერა პუტინი და შეგვინარჩუნა სახელმწიფო, დღეს ომის საკითხზე განცხადებაზე თავს იკავებს!
რატომ? იმიტომ, რომ დღეს ივანიშვილის რუს-ქოცური რეჟიმი ამერიკას მტრად აცხადებს, ომის დაწყებაში ადანაშაულებს და მოკავშირეებად რუსეთს, ჩინეთსა და ირანს აცხადებს!
ამერიკა მოიძულეს, მაგრამ ქება-დიდებას იმსახურებენ რუს-ქოცები ამავე გაეროში პუტინის წარმომადგენლის მოადგილისგან. ვინმე დიმიტრი პოლანსკი ამაყობს, რომ საქართველოს დღევანდელი (დე ფაქტო) ხელისუფლება სიბრძნით მოქმედებს, რის შედეგადაც საქართველო რუსეთის მეორე ყველაზე მსხვილი სავაჭრო პარტნიორია და რუსი ტურისტების რაოდენობამ საქართველოში რეკორდულ მაჩვენებელს მიაღწია.
ამიტომ ვამტკიცებდით ჯერ კიდევ 2012 წლიდან, რომ ივანიშვილის პოლიტიკური პროექტი არის რუსული ოცნება, არის პუტინის ოცნება, სადაც საქართველო დარჩენილია რუსეთის პირისპირ მარტო, საერთაშორისო იზოლაციაში, მეგობრებისა და სტრატეგიული პარტნიორების გარეშე. პუტინთან ურთიერთობის კი მხოლოდ ერთი ფორმა არსებობს: მონობა, მსახურება, მძევლობა და ჩაგვრა.
მრავალსაუკუნოვან ბრძოლას თავისუფლებისთვის ქართველი ერი ივანიშვილთან წააგებს? არა! არამც და არამც! ჩვენ გავიმარჯვებთ და დავიბრუნებთ ეროვნულ ღირსებას, რომელიც ჩვენს ქვეყანას ივანიშვილმა აყარა! ჩვენ დავიბრუნებთ საქართველოს!” - წერს თინა ბოკუჩავა.

Bokuchava said it was the first time in 17 years that Washington had not endorsed Georgia’s position following closed-door discussions at the UN Security Council
Tina Bokuchava, chair of the United National Movement (UNM), has accused the ruling Georgian Dream government of isolating the country internationally after the United States declined to join a statement at the United Nations on the 2008 Russia - Georgia war.
In her comments on Wednesday, Bokuchava said it was the first time in 17 years that Washington had not endorsed Georgia’s position following closed-door discussions at the UN Security Council.
In a post on social media, she described the move as proof that “Georgian diplomacy is dead,” alleging that billionaire founder Bidzina Ivanishvili’s “Russian regime” had alienated the country’s main strategic partner while drawing closer to Moscow, Beijing and Tehran.
Bokuchava said the US decision was a “direct result” of the government portraying America as an enemy while seeking praise from Russia. She pointed to comments by Russian deputy ambassador Dmitry Polyanskiy, who recently commended Tbilisi for its “wise” policies and noted that Georgia had become Russia’s second-largest trading partner, with record numbers of Russian tourists visiting the country.
“This is Putin’s dream - Georgia left alone, in international isolation, without allies or strategic partners,” Bokuchava wrote, insisting that the Georgian people would ultimately “restore national dignity” and reverse the government’s course.