ცოტნე ანანიძე - საქართველოში ოპოზიციას ხალხის ნდობა და მხარდაჭერა არ აქვს, ამ მოცემულობას კი ვერანაირი გარე ჩარევა ვერ შეცვლის
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე ცოტნე ანანიძე უნგრეთის არჩევნებს და მის შედეგებს ეხმიანება.
ანანიძის თქმით, მოცემულობას, რომ საქართველოში ოპოზიციას ხალხის ნდობა და მხარდაჭერა არ აქვს, ვერანაირი გარე ჩარევა ვერ შეცვლის.
“მორიგი პოლიტიკური გაკვეთილი უნგრეთიდან გარედან მართული ოპოზიციისთვის: ხელისუფლების ბედი მხოლოდ ხალხის ხელშია და არა საგარეო მხარდაჭერის. რეალობა კი ის არის, რომ საქართველოში ოპოზიციას ხალხის ნდობა და მხარდაჭერა არ აქვს — ამ მოცემულობას კი ვერანაირი გარე ჩარევა ვერ შეცვლის", - წერს ანანიძე.

Chairman of the Supreme Council of Adjara, Tsotne Ananidze, has commented on the results of Hungary’s parliamentary elections.
According to Ananidze, no external interference can change what he described as the lack of public trust and support for the opposition in Georgia.
“Another political lesson from Hungary for externally driven opposition forces: the fate of any government is determined solely by the people, not by external support.
The reality is that the opposition in Georgia does not have public trust or support and no external interference can change this,” Ananidze wrote.