თვითმმართველობის არჩევნებზე რეგისტრაციისთვის ცესკოს 17-მა პარტიამ მიმართა
2025 წლის 4 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებზე რეგისტრაციისთვის ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას 17-მა საარჩევნო სუბიექტებმა მიმართა. მათგან 14 უკვე რეგისტრირებულია, სამი კი განხილვის პროცესშია.
არჩევნებისთვის უკვე რეგისტრირებული არიან პარტიები: „ქართული ოცნება“, „ძლიერი საქართველო – ლელო“; „გახარია საქართველოსთვის“; „გირჩი“; „საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი“; „კონსერვატორები საქართველოსთვის“; „მამული, ენა, სარწმუნოება“; „სახალხო ხელისუფლება“; „საქართველო“; „მემარცხენე ალიანსი“;  „ქართველ ერთობა“; „მწვანეთა პარტია“; „ჩვენი გაერთიანებული საქართველო“; „თავისუფალი საქართველო“.
ცესკოს ვებგვერდზე განთავსებული ინფორმაციის მიხედვით, რეგისტრაციის საკითხი ჯერ კიდევ განიხილება სამი პარტიისთვის. ესენია: „მესამე გზა“; „საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია“; „დემოკრატთა ალიანსი“.

17 political parties apply for registration in Georgia’s upcoming local elections
Seventeen political entities have applied to the Central Election Commission (CEC) of Georgia to participate in the upcoming local self-government elections scheduled for October 4, 2025. Of these, 14 parties have already been registered, while three applications remain under review.
The registered parties include: Georgian Dream; Strong Georgia – Lelo; For Georgia; Girchi; Alliance of Patriots of Georgia; Conservatives for Georgia; Homeland, Language, Faith; People’s Power; Georgia; Left Alliance; Georgian Unity; Green Party; Our United Georgia; and Free Georgia.
According to information published on the CEC website, the registration process is still being considered for Third Way, Party of Georgia’s Unity and Development, and Alliance of Democrats.