საპატრულო პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო, დაკავებული არიან უცხო ქვეყნის მოქალაქეები
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უკრაინის 2 მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, 2005 წელს დაბადებულ ს.ტ.-ს და 2005 წელს დაბადებულ ო.კ.-ს ბრალი ედება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში, ასევე, გასაღების მომზადებასა და გასაღების მცდელობაში.
"სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულების პირადი, ავტომობილის და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 103 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ელექტრო სასწორი და ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, ასევე, გასაღების მომზადებისა და გასაღების მცდელობის ფაქტებზე მიმდინარეობს, სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე და 19-260-ე მუხლებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Two foreign ationals arrested in Georgia on major drug charges
Officers from Georgia’s Patrol Police Department, under the Ministry of Internal Affairs, have arrested two Ukrainian citizens on serious drug-related charges following operational and investigative actions.
According to the Ministry, the suspects — identified only as S.T. and O.K., both born in 2005 — are accused of acting as part of a premeditated group involved in the illegal acquisition and possession of a particularly large quantity of narcotic substances, as well as preparing and attempting to distribute them.
The charges carry a potential sentence of up to 20 years or life imprisonment.
Law enforcement officers seized 103 packages of the synthetic opioid methadone during searches of the suspects’ persons, vehicle, and temporary residence. Police also confiscated an electronic scale and materials used for drug packaging.
The investigation is ongoing under Articles 260, 18-260, and 19-260 of the Criminal Code of Georgia, which relate to illegal drug possession in large quantities, preparation for distribution, and attempted distribution by a group acting in prior agreement.