უიტკოფი – პუტინი მომიყვა, რომ ტრამპს როდესაც ესროლეს, ეკლესიაში წავიდა და ლოცულობდა ტრამპისთვის
პუტინი მომიყვა, რომ დონალდ ტრამპს როდესაც ესროლეს, ეკლესიაში წავიდა და ლოცულობდა, რადგან ტრამპი მისი მეგობარი იყო, – ამის შესახებ ახლო აღმოსავლეთში აშშ-ის პრეზიდენტის დონალდ ტრამპის წარმომადგენელმა სტივ უიტკოფმა განაცხადა.
მისი თქმით, მოსკოვში მეორე ვიზიტის დროს პუტინმა გამოჩენილი რუს მხატვარს პრეზიდენტ ტრამპის პორტრეტი შეუკვეთა და სთხოვა, ტრამპისთვის გადაეცა.
“პუტინი მომიყვა, რომ დონალდ ტრამპს როდესაც ესროლეს, თავის ეკლესიაში წავიდა და ლოცულობდა ტრამპისთვის. არა იმიტომ, რომ ის იყო შეერთებული შტატების პრეზიდენტი შეიძლებოდა გამხდარიყო, არამედ იმიტომ, რომ ტრამპი მისი მეგობარი იყო და მეგობრისთვის ლოცულობდა“, – განაცხადა უიტკოფმა.
უიტკოფმა აღნიშნა, რომ ეს ამბავი დონალდ ტრამპს უამბო და ნახატიც გადასცა.
“მე არ ვფიქრობ, რომ პუტინი ცუდი ადამიანია. ეს რთული სიტუაციაა, ომი და ყველა კომპონენტი, რამაც გამოიწვია ის. საქმე არასდროს არ არის ერთ ადამიანში. ვფიქრობ, ჩვენ გავერკვევით“, – განაცხადა უიტკოფმა.

Russian President Vladimir Putin told him that he went to church and prayed for Donald Trump after the US President survived an assassination attempt, Steve Witkoff, Trump’s special representative in the Middle East, said.
According to Witkoff, during his second visit to Moscow, Putin commissioned a prominent Russian artist to paint a portrait of Trump and asked for it to be delivered to him.
“Putin told me that when Donald Trump was shot at, he went to his church and prayed for Trump. Not because he could become the president of the United States, but because Trump was his friend, and he was praying for a friend,” Witkoff stated.
He also mentioned that he later shared this story with Trump and delivered the portrait to him.
“I don’t think Putin is a bad person. It’s a complicated situation—war and all the components that led to it. It’s never just about one person. I think we will figure it out,” Witkoff added.