უხვი ნალექის გამო თბილისში სხვადასხვა ადგილზე გრუნტის დამჭერი კედელი, მიწა და სახლის კედელი ჩამოიშალა
თბილისის მერიის ინფორმაციით, დედაქალაქის შემოერთებულ ტერიტორიებზე შიდა გზების წმენდა გრძელდება. გაიწმინდა თბილისის ქუჩები არსებული გადასასვლელები, გაჩერებები. შპს „თბილსერვის ჯგუფის“ თანამშრომლები სპეცტექნიკის საშუალებით 24-საათიან რეჟიმში უწყვეტად მუშაობენ.
"თბილისში მოსული უხვი ნალექის გამო, დედაქალაქში გარკვეული პრობლემები შეიქმნა. ამ დროისთვის, ნაძალადევის რაიონში, გურამიშვილის #3-თან მდებარე საცხოვრებელ სახლთან, ასევე, ლოტკინის დასახლებაში, გურამ ასათიანის N26-ში გრუნტის დამჭერი კედელი ჩამოიშალა. მიწის ჩამოშლა მოხდა ვაკის და საბურთალოს რაიონებში რამდენიმე მისამართზე, ასევე გლდანის და ისნის რაიონებში. გარდა ამისა, ისანში ერთ-ერთი ავარიული სახლის კედელი ჩამოიშალა. აღნიშნულ მისამართზე არავინ ცხოვრობდა. გვერდით სახლში მცხოვრებლებმა კი სასტუმროში გადაყვანაზე უარი განაცხადეს. ისანში, ერთ-ერთ ლოკაციაზე ბილიკის ჩამოშლის ფაქტი ფიქსირდება. ისნის გამგეობა აღდგენის სამუშაოებს უახლოეს მომავალში დაიწყებს.
აღნიშნული შემთხვევების გამო არავინ დაშავებულა. გამგეობებმა უკვე უზრუნველყო დაზარალებული ოჯახების სასტუმროში დროებით გადაყვანა. ადგილზე მუშაობდნენ, როგორც გადაუდებელი სიტუაციების კოორდინაციის, ისე მუნიციპალიტეტის შესაბამისი უწყების წარმომადგენლები. ტერიტორიები გაიწმინდა, მოეწყო დროებითი შემოღობვა, ხოლო აღდგენითი სამუშაოები დაიწყება უახლოეს მომავალში.
თბილისის „ეკოსერვის ჯგუფი“ და გამგეობების კონტრაქტორი კომპანიები 24-საათიან რეჟიმში აგრძელებენ დაზიანებული ხეების დამუშავებას და მათ გატანას სხვადასხვა მისამართებზე.
მოსახლეობას შევახსენებთ, რომ პრობლემის არსებობის შემთხვევაში, შეგიძლიათ დარეკოთ თბილისის მერიის ცხელ ხაზზე - 032 2722222", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Snow and rain cleanup continues in Tbilisi, no injuries reported despite landslides
Residents are reminded that any problems can be reported via Tbilisi City Hall’s hotline at 032 2722222
The Tbilisi City Hall on Sunday said cleanup of internal roads across the capital was ongoing. Streets, pedestrian crossings, and bus stops have been cleared, with employees of Tbilservice Group working around the clock using specialized equipment.
The city reported that heavy precipitation caused localized problems. In Nadzaladevi, near Guramishvili #3, and in the Lotkini settlement at Guram Asatiani N26, retaining walls collapsed.
Landslides were also recorded at several addresses in Vake, Saburtalo, as well as in Gldani and Isani.
Additionally, a wall of a dilapidated building in Isani collapsed, no residents were inside, and nearby residents refused temporary hotel relocation. A walkway also collapsed at a separate Isani location. Restoration works are planned to begin shortly.
The municipal authorities have arranged temporary accommodation for affected families. Emergency coordination teams and relevant municipal departments were present on-site. Affected areas have been cleared, temporarily fenced, and full restoration will commence soon.
Tbilisi’s EcoService Group and contractor companies continue 24-hour operations to process and remove damaged trees at various locations.
Residents are reminded that any problems can be reported via Tbilisi City Hall’s hotline at 032 2722222.