უკრაინამ რუსეთის ტყვეობიდან კიდევ 189 მოქალაქე დააბრუნა
ორშაბათს, 30 დეკემბერს, უკრაინამ რუსეთის ტყვეობიდან კიდევ 189 მოქალაქე დააბრუნა. ესენი არიან “აზოვსტალის” და მარიუპოლის, ჩერნობილის ატომური ელექტროსადგურის,  კუნძულ “ზმეინის” დამცველები და მებრძოლები ფრონტის სხვადასხვა მიმართულებიდან.
”ჩვენი ხალხის დაბრუნება რუსული ტყვეობიდან ყოველთვის ძალიან კარგი ამბავია თითოეული ჩვენგანისთვის. დღეს კი ერთ-ერთი ასეთი დღეა: ჩვენმა გუნდმა მოახერხა 189 უკრაინელის სახლში დაბრუნება“, – წერს უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი.
მისი თქმით, დაბრუნებულებს შორის არიან ჯარისკაცები, სერჟანტები და ოფიცრები, მათ შორის არიან ეროვნული გვარდიელები, “აზოველები”, მესაზღვრეები, ტერიტორიული თავდაცვის, საზღვაო ძალების და შეიარაღებული ძალების ჯარისკაცები.
სამხედრო ტყვეთა მოპყრობის საკოორდინაციო შტაბში განმარტავენ, რომ ეს არის მეთერთმეტე გაცვლა 2024 წელს.

Ukraine secures release of 189 prisoners of war from Russian captivity
On Monday, December 30, Ukraine successfully negotiated the release of 189 citizens from Russian captivity. Among the freed individuals are defenders of “Azovstal,” Mariupol, the Chernobyl Nuclear Power Plant, and Snake Island, as well as fighters from various frontlines.
President Volodymyr Zelenskyy shared the news on social media, calling it a significant moment for the country. “The return of our people from Russian captivity is always wonderful news for each of us. Today is one of those days: our team has managed to bring home 189 Ukrainians,” Zelenskyy wrote.
The returnees include soldiers, sergeants, and officers, with representation from the National Guard, Azov Regiment, Border Guards, Territorial Defense Forces, Navy, and Armed Forces of Ukraine.
Ukraine’s Coordination Headquarters for the Treatment of Prisoners of War confirmed that this is the eleventh prisoner exchange in 2024.