უკრაინელმა ჯარისკაცებმა ოკუპანტებისგან დნეპროპეტროვსკის ოლქის ხუთი სოფელი გაათავისუფლეს
უკრაინელმა დამცველებმა 100 დღეში დნეპროპეტროვსკის ოლქის ხუთი სოფლის დეოკუპაცია მოახდინეს. ოპერაციის ძირითადი ნაწილი შემოდგომაზე შედგა, - ინფორმაციას 225-ე ცალკეული თავდასხმის პოლკი ავრცელებს.
"დნეპროპეტროვსკის რეგიონში ხუთი სოფელი გათავისუფლდა. დასახლებების გათავისუფლების ოპერაცია 2025 წლის შემოდგომაზე 100 დღეზე მეტხანს გაგრძელდა, მე-20 არმიის კორპუსის მებრძოლების მხარდაჭერით“, - აღნიშნულია განცხადებაში.
ჯარისკაცების მიერ გავრცელებულ ვიდეოში ჩანს, რომ საუბარია შემდეგ სოფლებზე - ორესტოპოლი; სოსნოვკა; ხოროშე; ვორონოე; ნოვოსელოვკა.
როგორც განცხადებაშია აღნიშნული, ბატალიონის ჯარისკაცები პოზიციებზე რჩებოდნენ მთელი ამ პერიოდის განმავლობაში და აწარმოებდნენ კონტრშეტევებს. ეს უნიკალური შემთხვევაა, როდესაც დანაყოფმა 100 დღეზე მეტი ხნის განმავლობაში შეინარჩუნა პოზიციები და წინ წაიწია.

Ukrainian defenders have liberated five villages in the Dnipropetrovsk region from occupying forces, according to the 225th Separate Assault Regiment.
The Regiment said the de-occupation operation lasted more than 100 days, with its main phase carried out in the autumn, with support from fighters of the 20th Army Corps.
A video released by the military shows that the liberated villages are Orestopil, Sosnovka, Khoroshe, Voronoe and Novoselovka.
According to the statement, battalion soldiers remained in their positions throughout the entire period and carried out counteroffensive actions. The military described the operation as a unique case in which a unit held its positions for more than 100 days while continuing to advance.