საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი ერთგულება მტკიცე რჩება, - ამის შესახებ ეუთოს მოქმედმა თავმჯდომარემ, ფინეთის საგარეო მინისტრმა ელინა ვალტონენმა ვენაში ეუთოს მინისტერიალზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისივე თქმით, მისი ვიზიტი საქართველოში ეხმიანებოდა დემოკრატიულ უკუსვლას.
"საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი ერთგულება მტკიცე რჩება. ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების, ასევე ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის დახმარებით წინ წავწიეთ სამოქალაქო საზოგადოებასთან ჩართულობა.
ჩემი ვიზიტი საქართველოში ასევე ეხმიანებოდა დემოკრატიულ უკუსვლას, სამოქალაქო საზოგადოების არსებით როლს და ადამიანების თავისუფლებას", - განაცხადა ელინა ვალტონენმა.

Finland’s Foreign Minister and current OSCE Chairperson-in-Office, Elina Valtonen, on Thursday reaffirmed support for Georgia’s sovereignty and territorial integrity during her address at the OSCE Ministerial Council in Vienna.
“Our commitment to Georgia’s sovereignty and territorial integrity remains firm,” Valtonen said, noting that progress has been made through the Geneva International Discussions and the Incident Prevention and Response Mechanism, alongside increased engagement with civil society.
She added that her recent visit to Georgia also focused on concerns over democratic backsliding.
“My visit to Georgia also addressed democratic regression, the essential role of civil society and people’s freedoms,” Valtonen stated.