ზელენსკი - ძლიერი სიცივის პირობებში, რუსეთი უკრაინის ახალ მასიურ დაბომბვას ამზადებს
რუსეთმა შესაძლოა, უახლოეს მომავალში უკრაინაზე ახალი მასშტაბური კომბინირებული შეტევა განახორციელოს, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა.
"ჩვენ გვაქვს დაზვერვის ინფორმაცია: რუსები ახალ მასშტაბურ დარტყმას ამზადებენ. დრონები საჰაერო თავდაცვისა და რაკეტების შესასუსტებლად. მათ სიცივით სურთ ისარგებლონ“, - განაცხადა ზელენსკიმ.
მისივე თქმით, მტრის ახალი დარტყმები შესაძლოა, უკვე უახლოეს პერიოდში იყოს და უკრაინელებს მოუწოდა, ფხიზლად იყვნენ და თავს გაუფრთხილდნენ.
რუსეთმა გუშინ ღამით კვლავ დაარტყა ოდესას, დააზიანა ინფრასტრუქტურა და საცხოვრებელი შენობები. ერთი რაიონის ნაწილი დროებით ელექტროენერგიის გარეშეა და სპეციალისტები მის აღდგენაზე მუშაობენ.
გარდა ამისა, რუსული დრონები კიევსაც დაესხნენ თავს. ადგილობრივი ხელისუფლების ცნობით, ნანგრევების ჩამოვარდნა დაუსახლებელ შენობასა და საცხოვრებელი კორპუსის მახლობლად დაფიქსირდა.

Ukraine’s President Volodymyr Zelenskyy has warned that Russia may be preparing a new large-scale, combined attack on Ukraine in the near future, taking advantage of severe winter conditions.
“We have intelligence indicating that the Russians are preparing a major strike. Drones will be used to weaken air defences and missile systems. They want to exploit the cold,” Zelenskyy said, urging Ukrainians to stay vigilant and protect themselves.
The Ukrainian leader’s warning comes after Russia carried out fresh strikes overnight on Odesa, damaging infrastructure and residential buildings. Part of the district remains without electricity, with specialists working to restore services.
Russian drones also targeted Kyiv, where debris fell near an uninhabited building and a residential block, according to local authorities.