ზელენსკი - გამოძიებასა და ანდრეი პარუბის მკვლელის ძებნაში ჩართულია ყველა საჭირო ძალა და საშუალება
უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ მოისმინა სამართალდამცავი ორგანოების ანგარიში უმაღლესი რადას ყოფილი თავმჯდომარის ანდრეი პარუბის მკვლელობასთან დაკავშირებით.
პრეზიდენტის თქმით, უკრაინის შინაგან საქმეთა მინისტრმა იგორ კლიმენკომ და გენერალურმა პროკურორმა რუსლან კრავჩენკომ მას ლვოვში მომხდარი საშინელი მკვლელობის პირველი გარემოებების შესახებ ახლახან მიაწოდეს ინფორმაცია.
"ანდრეი პარუბი დაიღუპა. ვუსამძიმრებ მის ოჯახს და მეგობრებს. გამოძიებასა და მკვლელის ძებნაში ჩართულია ყველა საჭირო ძალა და საშუალება“, - განაცხადა ზელენსკიმ.
ანდრეი პარუბი ლვოვში მოკლეს. ამ დროისთვის ცნობილია, რომ მას რამდენჯერმე ესროლეს და უკრაინის უმაღლესი რადას ყოფილი თავმჯდომარე სასწრაფო დახმარების ბრიგადის მისვლამდე დაიღუპა.
პოლიციაში აცხადებენ, რომ სამართალდამცავი ორგანოები ყველა ზომას იღებენ მსროლელის ვინაობისა და მისი ადგილსამყოფლის დასადგენად.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on Saturday pledged that all available resources were being used to investigate the murder of former Verkhovna Rada Speaker Andriy Parubiy and to track down the perpetrator.
“Andriy Parubiy has been killed. I extend my condolences to his family and friends. All necessary forces and means are engaged in the investigation and in the search for the killer,” Zelenskyy said.
He added Interior Minister Ihor Klymenko and Prosecutor General Ruslan Kravchenko briefed him on the initial circumstances of the “horrific killing” in Lviv.
Parubiy was shot multiple times in Lviv earlier the day and died before emergency medics arrived. Police confirmed investigative teams were working at the scene and that all efforts were underway to identify and apprehend the shooter.