ზელენსკი - მოსალოდნელია ახალი გადაწყვეტილებები უკრაინის სახელმწიფოს სასარგებლოდ
უკრაინა ამ კვირაში ევროპაში შეხვედრებისთვის ემზადება. მოსალოდნელია ახალი გადაწყვეტილებები უკრაინის სახელმწიფოს სასარგებლოდ, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა.
მისივე თქმით, დღეს დიდი საერთაშორისო სამუშაო ჩატარდა ამ კვირაში ევროპაში დაგეგმილი შეხვედრებისთვის მოსამზადებლად. უკრაინა ასევე კომუნიკაციაშია აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპის გუნდთან.
"საჰაერო თავდაცვა უკრაინისთვის, მხარდაჭერა უკრაინისთვის - ეს ყოველდღიური ამოცანაა და ყოველდღე უნდა დავდოთ ეს შედეგი, ჩვენი ქვეყნისთვის იქნება ახალი გადაწყვეტილებები. უკრაინის მოლაპარაკებების ჯგუფი მუშაობს 24/7", - განაცხადა ზელენსკიმ.
ხვალ, 6 იანვარს, საფრანგეთში გაიმართება "მსურველთა კოალიციის“ შეხვედრა ლიდერების დონეზე. სავარაუდოდ, მას აშშ-ის პრეზიდენტის წარმომადგენელი სტივ უიტკოფი და აშშ-ის პრეზიდენტის სიძე ჯარედ კუშნერი დაესწრებიან.

Ukraine is preparing for a series of meetings in Europe this week, with new decisions expected to be made in the interests of the Ukrainian state, President Volodymyr Zelenskyy has said.
He noted extensive international work was carried out to prepare for the upcoming meetings in Europe. He added that Ukraine is also maintaining communication with the team of US President Donald Trump.
“Air defence for Ukraine and support for Ukraine are daily tasks and every day we must deliver results. There will be new decisions for our country. Ukraine’s negotiating team is working 24/7,” Zelenskyy said.
On Tuesday France will host a leaders-level meeting of the so-called “Coalition of the Willing”. The meeting is expected to be attended by US President’s envoy Steve Witkoff and President Trump’s son-in-law Jared Kushner.