ზელენსკი - ყოველი რუსული რაკეტა აგრესორის პასუხია ომის დასრულების მოწოდებებზე
უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ რუსეთის ახალი მასშტაბური თავდასხმის შესახებ ინფორმაციის ფონზე უსაფრთხოების ზომების გაძლიერების ბრძანება გასცა.
"მე დავავალე უკრაინის საჰაერო ძალების მეთაურს, უკრაინის თავდაცვის მინისტრს და "უკრენერგოს" აღმასრულებელ დირექტორს, დღესვე მოამზადონ საჭირო დამატებითი თავდაცვის ზომები, რუსეთის მიერ მასშტაბური დარტყმის მომზადების შესახებ სადაზვერვო ინფორმაციის გათვალისწინებით", - განაცხადა ზელენსკიმ.
მისივე თქმით, ჟენევაში სამმხრივი მოლაპარაკებების წინა დღესაც კი, აგრესორი ქვეყანა უკრაინაზე დარტყმების გაგრძელებას გეგმავს.
"ეს ნათლად ასახავს იმას, თუ როგორ უყურებს რუსეთი თავისი პარტნიორების დიპლომატიურ ძალისხმევას. ყოველი რუსული რაკეტა აგრესორის პასუხია ომის დასრულების მოწოდებებზე", - განაცხადა ზელენსკიმ.

Zelenskyy: every Russian missile is aggressor’s answer to calls for ending war
President Volodymyr Zelenskyy has ordered strengthened security measures following reports of a new large-scale attack being prepared by Russia.
“I have instructed the Commander of the Air Force of Ukraine, the Minister of Defence and the CEO of Ukrenergo to prepare the necessary additional defence measures today, considering intelligence reports about preparations for a large-scale strike by Russia,” Zelenskyy said.
He added that even on the eve of planned trilateral talks in Geneva, the aggressor state continues to plan attacks against Ukraine.
“This clearly demonstrates how Russia views the diplomatic efforts of its partners. Every Russian missile is the aggressor’s answer to calls for ending the war,” Zelenskyy stated.