ზელენსკი - რუსეთის დანაკარგები არ უნდა შემცირდეს, ჩვენი თავდაცვა ფრონტზე ჩვენი ძალაა დიპლომატიაში
უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდალმა ალექსანდრ სირსკიმ უკრაინის პრეზიდენტს ვოლოდიმირ ზელენსკის ფრონტზე არსებული ვითარების შესახებ მოახსენა.
პრეზიდენტის თქმით, ფრონტზე ამჟამად ყველაზე რთულია ამინდის და რუსეთის მცდელობების გათვალისწინებით, რომ თითქოს ომის დამთავრების აუცილებლობა მათ არ ეხებათ.
"შეტევები გრძელდება, ჩვენი პოზიციების დაცვა გრძელდება", - განაცხადა ზელენსკიმ.
მან მადლობა გადაუხადა ყველა უკრაინულ დანაყოფს და ყველა უკრაინელ ჯარისკაცს, ვინც უკრაინისთვის შედეგებს აღწევს.
"რუსეთის დანაკარგები არ უნდა შემცირდეს; ჩვენი თავდაცვა ფრონტზე ჩვენი ძლიერი მხარეა დიპლომატიაში. უკრაინა ძლიერი უნდა იყოს“, - განაცხადა უკრაინის პრეზიდენტმა.
უკრაინის შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის მონაცემებით, რუსეთის სავარაუდო ცოცხალი ძალის დანაკარგებმა 1 220 950 ადამიანს მიაღწია.
12 იანვარს ცნობილი გახდა, რომ უკრაინელმა დამცველებმა კუპიანსკის საქალაქო საბჭოს შენობაზე უკრაინის დროშის აღმართვა მოახერხეს და ის რუსი ოკუპანტებისგან მთლიანად გაიწმინდა.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on Tuesday emphasised that the ongoing fighting remains challenging, particularly due to harsh weather conditions and Russia’s attempts to act as if the war’s end were inevitable, after receiving a briefing from Armed Forces Commander-in-Chief Oleksandr Syrskyi on the current situation at the frontlines.
“Attacks continue, our positions remain defended,” Zelenskyy said, expressing gratitude to all Ukrainian units and soldiers achieving results for the country.
“Russia’s losses must not decrease; our defence on the frontline is our strength in diplomacy. Ukraine must remain strong,” he added.
According to the Ukrainian General Staff, Russian combat losses have reached an estimated 1,220,950 personnel.
On January 12, Ukrainian defenders successfully raised the Ukrainian flag over the Kupiansk City Council building, fully reclaiming the area from Russian occupiers.