ზელენსკი - რუსეთს რბილად რომ ვთქვათ, სხვა ქვეყნების მიმართ მეგობრული განზრახვები არ აქვს
მოსკოვს სხვა ქვეყნების მიმართ მეგობრული განზრახვები არ გააჩნია, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა.
მისი თქმით, დღეს მას უკრაინის საგარეო დაზვერვის სამსახურის უფროსმა ოლეგ ივაშჩენკომ ანგარიში წარუდგინა, უპირველეს ყოვლისა, მან ისაუბრა რუსეთის საწვავის სექტორში უკრაინის "გრძელვადიანი სანქციების" შემდეგ შექმნილ ვითარებაზე.
ზელენსკიმ მადლობა გადაუხადა უკრაინული დრონების ოპერატორებს ზუსტი მუშაობისთვის, ასევე დრონების და რაკეტების მწარმოებლებს.
ასევე მოხსენება გაკეთდა რუსეთის ხელმძღვანელობის განზრახვების შესახებ, მათ შორის სხვა ქვეყნებთან დაკავშირებით.
"რუსეთს, რბილად რომ ვთქვათ, მეგობრული განზრახვები არ აქვს. იქ სისტემა ხელახლა იქმნება ნებისმიერ დროს და ნებისმიერის წინააღმდეგ ომის შესაძლებლობისთვის. ამის შეწყვეტა მხოლოდ სანქციებით შეიძლება - მშვიდობისა და ჩვენი გრძელვადიანი შესაძლებლობების მკაცრი სანქციებით“, - განაცხადა ზელენსკიმ.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on Tuesday said Moscow does not not have friendly intentions toward other nations.
Zelenskyy’s remarks followed a briefing by Oleh Ivashchenko, head of Ukraine’s foreign intelligence service, who reported on the situation in Russia’s fuel sector in the wake of Ukraine’s long-term sanctions.
The President thanked Ukrainian drone operators for their precise work, as well as the manufacturers of drones and missiles.
Ivashchenko also provided an assessment of the Russian leadership’s intentions, including toward other countries.
“Russia, to put it mildly, has no friendly intentions. Its system is being rebuilt at any time to allow for war against anyone. The only way to stop this is through sanctions - strict sanctions to protect peace and ensure our long-term capabilities,” Zelenskyy said.