ზელენსკიმ სირსკისთან საუბრის შემდეგ რუსეთის სიღრმეში ახალი დარტყმები დააანონსა
უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდალთან ალექსანდრ სირსკისთან  შეხვედრა გამართა. მათ რუსეთის ფედერაციის ტერიტორიის სიღრმეში ახალი დარტყმები დაგეგმეს.
პრეზიდენტმა ფრონტზე არსებულ ვითარებაზე სირსკის მოხსენება მოისმინა. ძირითადი ყურადღება პოკროვსკის მიმართულებაზეა გამახვილებული, სადაც რუსული არმია უდიდეს ძალისხმევას ამახვილებს და უდიდეს დანაკარგებს განიცდის.
როგორც ზელენსკიმ აღნიშნა, ზოგადად, ფრონტის გასწვრივ, 2025 წლის მხოლოდ რვა თვეში, რუსებმა 290 ათასზე მეტი ჯარისკაცი დაკარგეს, რომლებიც მოკლეს ან მძიმედ დაიჭრნენ. ოკუპანტებმა ყველაზე დიდი დანაკარგები დონეცკის რეგიონში განიცადეს, სტრატეგიული მიზნების განხორციელების გარეშე.
„ჩვენი სტაბილიზაციის ღონისძიებები ამჟამად ფრონტის ზოგიერთ მონაკვეთზე მიმდინარეობს. მადლობელი ვარ თითოეული დანაყოფის, რომელიც უზრუნველყოფს უკრაინისთვის „გაცვლითი ფონდის“ შევსებას, ყოველ კვირას შესაბამისი შედეგებია.
ჩვენ გავაგრძელებთ აქტიურ მოქმედებებს ზუსტად ისე, როგორც საჭიროა უკრაინის დასაცავად. ძალები და საშუალებები მომზადებულია. ასევე დაგეგმილია ახალი დარტყმები რუსეთის სიღრმეში, ისევე როგორც ახალი დიპლომატიური დარტყმები“, - განაცხადა უკრაინის პრეზიდენტმა.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on Sunday announced plans for new strikes deep inside Russian territory after holding a meeting with the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, Oleksandr Syrskyi.
The President said the meeting focused on the situation along the front, with particular attention to the Pokrovsk direction, where Russia is concentrating significant efforts but suffering heavy losses. He noted that in just the first eight months of 2025, Russia has lost more than 290,000 soldiers killed or severely wounded, with the largest losses occurring in the Donetsk region without achieving strategic objectives.
“Our stabilisation measures are currently underway in certain sections of the front. I am grateful to every unit that ensures Ukraine’s ‘exchange fund’ is replenished - every week, there are corresponding results”, Zelenskyy said.
The President stressed that Ukraine would continue to take active measures to defend itself. “Forces and means are prepared. New strikes inside Russia are also planned, along with new diplomatic strikes”, he added.