ზურაბ ჯაფარიძე - არაფერი სანერვიულო არ არის, ისღა დაგვრჩენია, თვალყური ვადევნოთ როგორ დაასაფლავებს ამ ხალხს რუსული რეჟიმი
ამ ცირკის დასრულების შემდეგ ეგ ხალხი ზუსტად ისე გაქრება, როგორც გაქრნენ მეზვრიშვილი, ლილუაშვილი, ქემოკლიძე, დაუშვილი და სხვები, - ამის შესახებ "კოალიცია ცვლილებებისთვის" ერთ-ერთი ლიდერი ზურაბ ჯაფარიძე ციხიდან გავრცელებულ წერილში წერს.
მისი თქმით, გახარიას გუნდის გადაწყვეტილებით ბრძოლის მიზანი არ იცვლება.
"გახარიას გადაწყვეტილება წამომეწია „პარლამენტში“ შესვლასთან დაკავშირებით და ბარემ დავწერ 2 სიტყვას, იქნებ დროზე გამოაღწიოს გარეთ:
1. არაფერი მოულოდნელი ამ ნაბიჯში არ არის. ისედაც გასაგები იყო, რომ 4 ოქტომბრის რუსების ცირკში გაფარჩაკების შემდეგ, მხოლოდ ამაში დაინახავდნენ პარტიის „ხსნას“.
2. თუმცა სინამდვილეში, ეს არ იქნება არანაირი ხსნა. იქნება 12 სკამზე დახამებული ადამიანის მიერ გახარიას აწ უკვე წარსულში არსებული რეიტინგის ბოლო გამოყენება პირადი მიზნებისთვის.
ამ ცირკის დასრულების შემდეგ ეგ ხალხი ზუსტად ისე გაქრება, როგორც გაქრნენ მეზვრიშვილი, ლილუაშვილი, ქემოკლიძე, დაუშვილი და სხვები, რომლებიც სანამ არსებობდა საპარლამენტო სკამის პერსპექტივა, აქეთ გვმოძღვრავდნენ და გვასწავლიდნენ - როგორ უნდა რეჟიმთან ბრძოლა. (სად არიან? მოიგეს? ტაიმაუტი აქვთ აღებული?)
3. არაფერი სანერვიულო არ არის, ისღა დაგვრჩენია, თვალყური ვადევნოთ როგორ დაასაფლავებს ამ ხალხს რუსული რეჟიმი. შეიძლება შეუშვან პარლამენტში, მერე აუკრძალონ პოლიტიკური საქმიანობა და გამოყარონ.
შეიძლება შეუშვან და სანამ რეჟიმის ეს პარლამენტად წოდებული ცირკი იარსებებს, შიგნით კენწლონ და აპარტახონ.
შეიძლება შეუშვან, გაზაფხულზე საკონსტიტუციო უმრავლესობაზე გათვლით ვადამდელი ჩაატარონ და ეგრე გამოყარონ. ნებისმიერ შემთხვევაში, რუსები მათზე ფეხებს გაიწმენდენ. ეჭვი არ შეგეპაროთ ამაში.
ჩვენს ბრძოლაში ამით არსებითად არაფერი იცვლება.
ერთადერთი, ამ 25-ნომრიანი ბანერის წინ ჩატარებულ ყოველდღიურ, უშინაარსო და მხოლოდ მედიაში გამოჩენაზე გათვლილ ბრიფინგებს თუ არ დავუთმობთ ამდენ მედია ყურადღებას, უკეთესი იქნება ყველასთვის.

Japaridze concluded his letter with a mocking reference to Gakharia’s past slogan, saying he only “missed hearing the promise to ‘set Parliament on fire.’”
Zurab Japaridze, one of the leaders of the Coalition for Change, has criticized former Prime Minister Giorgi Gakharia’s party for its decision to end its parliamentary boycott and enter the legislature.
In a letter released from prison on Wednesday, Japaridze said the move was entirely predictable and reflected a desperate attempt by Gakharia’s allies to “save” their political standing after what he described as the “October 4 Russian circus.”
“Nothing about this step is surprising. After their disgrace in the October 4 circus, this is their only imagined salvation,” Japaridze wrote. “But it won’t save them - it’s just the last use of Gakharia’s already-vanished rating by a handful of people chasing after twelve parliamentary seats.”
Japaridze argued that the group would “disappear just like Mezvrishvili, Liluashvili, Kemoklidze, Daushvili and others,” former allies who, he said, vanished from politics once the prospect of parliamentary seats was gone.
He added that the broader struggle against the ruling party remained unchanged.
“There’s nothing to worry about - our fight goes on. The only thing we can do is stop giving media attention to their meaningless daily briefings staged in front of that 25-number banner,” he wrote.
Meanwhile, Giorgi Gakharia’s party, For Georgia, confirmed that it will enter Parliament, arguing that the boycott has failed to achieve results.